fbpx Skip to main content

Vaše časté dotazy

Je možné si vaše šperky vyzkoušet?

Všechny šperky nabízené na mých stránkách si můžete vyzkoušet jedině v mojí dílně v Praze, kde vás rád uvítám. Před návštěvou si musíte domluvit čas schůzky. Všechny modely šperků prezentované na webu byly vyrobeny výlučně v mé dílně. V případě, že si chcete konkrétní šperk vyzkoušet, ale nemůžete se do dílny dostavit, můžu vám šperk zaslat. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Je možné použít pro výrobu vlastní materiál/zlato?

Ano, každý zlatý materiál rád uvítám. Podrobíme jej analýze/určení ryzosti zlata a poté hodnotu dodaného materiálu odečtu z ceny šperku. Jako výkupní cenu akceptuji jenom cenu zlata dle dodavatele kovů firmy SAFINA. Vzhledem k technologii výroby šperků a garanci doživotní záruky není možné vytvořit šperk přímo z vámi dodaného zlata. Vykupuji jen materiály těžené výhradně etickým a udržitelným způsobem. Proto upřednostňuji platbu za šperk ve zlatě. Každý šperk je kompletně ručně vytvořen z recyklovaného zlata. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Jak zjistit správnou velikost prstenu?

Nejpřesnější měření velikostí je v obchodě se šperky, kde mají vždy k dispozici měřicí kroužky. Jednoduchou pomůckou může být v tomto případě měřicí kroužek, který vám rád zdarma zašlu. Pro každé měření platí, že velikost prstu se měří v bodě, kde je prst nejsilnější, tedy v místě kloubu. Měření provádějte nejlépe uprostřed běžného dne. Máte přesto s určením velikosti problémy? V případě dotazů mne prosím kontaktujte. Rád vám se vším pomůžu.

Je možné prsteny dodatečně zmenšit či zvětšit?

U většiny mnou nabízených prstenů není s úpravou velikosti žádný problém. Komplikace může nastat v případě, kdy se jedná o speciální prsten, například se vzorem z kamenů po celém obvodu prstenu. V takovém případě bude zákazník vždy předem upozorněn na všechna rizika a možnosti úpravy. Nemějte ale obavy, díky našim letitým zkušenostem si dokážeme poradit se všemi vzniklými problémy. Tato služba je zdarma při první úpravě velikosti a bude zpoplatněna jedině v případě vložení kovu, a tudíž navýšení váhy šperku, vždy dle aktuální ceny kovu na trhu. V případě opětovné úpravy budou požadovány i náklady za poštovné a balné.

Jak dlouho trvá výroba šperků?

Výroba snubních prstenů a většiny mnou nabízeních šperků ze zlata a stříbra trvá standardně do 2 týdnů. U platinových šperků je doba výroby do 5 týdnů. Avšak je možné vyrobit šperk také expresně – i do týdne. Upřednostnění zakázky před ostatními je podmíněno tím, že je tato služba zpoplatněna. Vyhrazuji si právo na osobní čas a také na zpoždění způsobené zásahem vyšší moci. Kupříkladu vánoční období také prodlužuje možnosti dodání až na standardní termín. Proto doporučuji zvažovat objednání šperků, zejména na konkrétní datum, v dostatečném předstihu. Pokud spěcháte, kontaktujte mne. Určitě společně najdeme řešení.

Z jakých materiálů vyrábíte?

Snubní a zásnubní prsteny se nejčastěji vyrábí ze 14karátového zlata (Au 585/100) a dále také z platiny (Pt 950/1000) a stříbra (Au 925/1000).
Vždy se jedná o certifikované slitiny drahých kovů registrované u puncovního úřadu. Nejedná se o vlastní slitiny, ale o materiál od špičkových dodavatelů na poli metalurgie působících po celé Evropě. Proto je každá barva slitiny stejná v Čechách a na Slovensku. Vykupuji jen materiály těžené etickým a udržitelným způsobem. Proto upřednostňuji platbu za šperk ve zlatě. Každý šperk z dílny Martin Brindza je vytvořen z recyklovaného zlata.

Líbí se mi nějaký model šperku z vaší nabídky. Lze ho upravit dle mé představy?

Ano. Šperky přímo vytvářím, nejen prodávám. Standardně lze změnit barvu zlata, typ a počet kamenů a také povrchovou úpravu. Nemusíte ale mít obavy z možné nepraktičnosti šperků. Díky mým dlouholetým zkušenostem garantuji maximální možné pohodlí při nošení a funkčnost. V případě kolekcí na denní nošení si vyhrazuji právo veta na možnou změnu designu. Jelikož se jedná o originální a designérský šperk, pevně věřím, že je ve své podstatě nejgeniálnější právě tak, jak byl vytvořen. V případě dotazů mne prosím kontaktujte. Určitě společně najdeme řešení.

Může ze šperku vypadnout kámen? Jak potom postupujete?

Všechny kameny jsou vsazovány ručně mnou nebo zkušeným fasérem (usazovačem kamenů), který se již několik let podílí na výrobním procesu. Díky svým mnohaletým zkušenostem je mistrem svého oboru a věřte, že se nám tahle nepříjemná situace často nestává. Když se tak stane (prozatím se tak stalo pouze při mechanickém poškození či nějakém velkém nárazu), reklamaci posoudím osobně a vždy vyřeším ke spokojenosti obou stran. V případě, že šperk nebude mít známky mechanického poškození či zásahu třetí osoby, kámen vám do šperku vždy zdarma a bez zbytečných časových průtahů dodám. O svých špercích vím absolutně vše a jsem schopný vám garantovat doživotní odborný servis. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Vyrábíte šperky také dle vlastního návrhu?

Ano. Zakázková výroba šperků je součástí mé činnosti. Šperk tvořím úplně od začátku a osobně dohlížím na všechny kroky výroby. Externí pracovníci a dodavatelé s letitými zkušenostmi v jejich oborech zaručují kvalitní zhotovení jakéhokoliv šperku dle vašich představ, snů a návrhů. Máte-li jakoukoliv představu v hlavě nebo na obrázku, rád ji s vámi zkonzultuji. V případě potřeby udělám návrh včetně vizualizace z vosku a následně ho budu upravovat, pokud nebude vše dle vašich představ. O svých špercích vím absolutně vše a jsem schopný vám garantovat doživotní odborný servis. V případě dotazů ohledně ceny za daný šperk nebo jiné možnosti vizualizace mne prosím kontaktujte.

Jak šperky zasíláte a kolik to stojí?

Šperky zasílám jenom Českou poštou. Zásilka je pojištěna na cenu šperků a balíček se dá sledovat. Služba je bezplatně po celé EU. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Jaká je záloha při výrobě na zakázku?

Minimální záloha, pokud je objednávka přes internet, je 2000 CZK / 100 €.
Přesná výše zálohy závisí na konečné ceně šperku. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Jaká povrchová úprava u prstenů je trvanlivější – lesk, nebo mat?

Žádná z variant není stálejší, tedy trvalejší, u žádného existujícího kovu, z něhož je prsten vytvořen. Ani u platiny povrchová úprava nevydrží a rovněž wolframový prsten poškrábete. Matné prsteny se časem vyleští a lesklé naopak zmatní. Je to běžný proces v životním cyklu prstenů. Neomezujte se tudíž při výběru vzoru jenom na jeho povrchovou úpravu. K mým prstenům získáváte doživotní servis zdarma, který se vztahuje právě na obnovu povrchové úpravy.

Dostaneme ke šperku s briliantem/diamantem certifikát?

Ke každému nákupu jakýchkoliv šperků z mé dílny obdržíte fakturu, která garantuje pravost použitých materiálů a kamenů. Ze zákona obsahuje váhu šperku, velikost kamenů a hmotnost v karátech (ct), popis kvality šperků – čistotu, barvu a brus kamene. U briliantů nad 0,10 ct můžete požádat o certifikát, který vystaví naši dodavatelé drahých kamenů. K větším briliantům (nad 0,30 ct) lze vystavit mezinárodní certifikát renomovaných geologických laboratoří GIA, HRD či IGI. Všechny diamanty pocházejí ze zdrojů dodržujících nejetičtější a ekologicky odpovědný způsob těžby v souladu s Kimberleyským procesem.

Co je bílé zlato?

V ryzí podobě existuje pouze jedno zlato – žluté. Pro šperkařství se nejčastěji používají 14- a 18karátové slitiny. 14karátová slitina (585/1000) obsahuje 58,5 % a 18karátová (750/1000) 75 % ryzího zlata. Další kovy ve slitinách, např. ve žlutém zlatě stříbro a měď a v bílém zlatě stříbro, zinek a nikl (max. 6 %) nebo palladium, mají za úkol zbarvit slitinu zlata na požadovanou barvu. Já používám bílo-zlaté slitiny s obsahem stříbra, zinku a niklu nebo stříbra a palladia, které se vyznačují nejvyšší možnou bělostí a tvrdostí slitiny. Všechny tyto slitiny jsou registrovány Puncovním úřadem České republiky a všechny výrobky jsou zkoušeny a označeny státní puncovní značkou. Vykupuji jen materiály těžené etickým a udržitelným způsobem. Každý šperk z dílny Martin Brindza je vytvořen z recyklovaného zlata. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Co je rhodium?

Protože slitina bílého zlata není úplně tak bílá, jak ji znáte z výloh obchodů, musí se vždy galvanicky neboli elektrolyticky pokovit rhodiem. Rhodium je drahý kov absolutně bílé barvy. Existuje také černé rhodium, což je drahý platinový kov. Ten ale na šperky standardně nepoužívám. Na špercích, u kterých nedochází k opakovanému mechanickému poškození, například na náušnicích, je rhodium v podsadě nezničitelné. Například nošením prstenů šperk mechanicky ztrácí svoji povrchovou úpravu, a tudíž i rhodium. Proto byste měli, nejpozději už při evidentním obroušení, vyhledat profesionální dílnu. V případě, že si rhodium na svém šperku nepřejete, nevadí. Jednoduše mne informujte na počátku tvorby šperku. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Jak správně pečovat o šperky a rodinné klenoty?

Šperky odkládejte na noc, před sportem a fyzickou aktivitou. Při jejich nošení nepoužívejte chemikálie ani některé kosmetické přípravky. Zlato, stříbro a platina nepatří mezi nejtvrdší kovy, a proto šperky vyžadují pravidelný servis, který u mne máte celoživotně zdarma. Na šperky používejte šperkovnice, misky nebo skříňky určené k danému účelu. Více se dozvíte v samostatném článku. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Jaká je záruka na vaše šperky?

Našim pracovním postupům a dodavatelům věřím natolik, že vám od roku 2015 poskytuji doživotní záruku. K mým výrobkům získává jejich majitel automaticky také celoživotní servis zdarma. O všech pravidlech záruky, správném zacházení se šperky a filozofii mé firmy během záruční doby se dočtete v obchodních podmínkách. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Je možná rytina do prstenů? Dáváte na výběr z více fontů? Kolik to stojí?

Ano, do většiny prstenů, pokud to design dovoluje, je možné vyrýt text. Nejčastěji je to jméno a datum svatby. Cena za běžnou délku rytiny je 250 Kč/prsten. Standardní font s tiskacím písmem je volen tak, aby byl viditelný i v menší velikosti. Uvědomte si prosím, že nejčastější šířka dámského prstenu je 3 mm, a rytina tudíž bude vysoká maximálně 2,5 mm. Asi všichni chápete, že rozlišení písma v takové velikosti je hodně omezeno. Nabízím také rytiny vlastními fonty a vlastnoručními podpisy. Cena za rytinu v případě, že si zvolíte vlastní font, je 400 Kč/prsten. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Jak bude šperk zabalen?

Při koupi je součástí mých šperků vždy originální krabička s logem Martin Brindza. V případě zlatých platinových šperků je to dřevěná krabička a v případě stříbra krabička papírová. To vše budete mít v případě vyzvednutí osobně uložené v originální taštičce Martin Brindza. V případě dotazů mne prosím kontaktujte.

Nenašli jste odpověď na to, co hledáte? Tak se ozvěte, rád pomůžu!